nikeairmax-naslovna

Мистериозна голема кутија ги заинтригира Скопјани

Нешто несекојдневно го привлече вниманието на Скопјани минатиов викенд. Во недела наутро пред Скопје Сити Мол се појави џиновска Nike Air Max кутија,

southpark-vinyl

Денеска South Park во Винил

Четврток South Park Винил стандард забава.Денеска денот се погоди топличко ве  очекуваме на добра журка во винил да се отвориме малце.

wizzair

Побрзајте за претпоследниот бран на пријавување до 31-ви март за Виз Ер Скопскиот маратон!

Виз Ер Скопскиот маратон како и секоја година, ги поттикнува сите на заеднички начин да ги исполнат своите цели и заедно да го поминат денот на што е можно позабавен начин. Остануваат уште 10 дена до крајниот рок, 31-ви март, датум после кој цените се зголемуваат и рок до кога може да ја искористите

naslovna

„Плати со поезија“ предизвика уникатни и незаборавни моменти кај илјадници граѓани

Од Виена до Шангај, од Чикаго до Хамбург, од Лондон до Дубаи, од Москва до Истанбул, денес во склоп на кампањата „Плати со поезија“ организирана од Јулиус Мајнл, илјадници

ВИДЕО

zele-internal-waves-of-love

Лидерот на „Дивље јагоде“ – соло: Зеле Липовача ќе го промовира својот нов соло албум „Внатрешни бранови на љубовта“ во Скопје

Основачот и лидер на најпопуларната хард рок група во регионот и еден од најдобрите соло гитаристи на бившите ЈУ простори, Сеад Зеле Липовача, кој го објави новиот соло албум „Внатрешни бранови на љубовта“ („Internal Waves of Love“), доаѓа истиот да го промовира во Скопје.

jane-zhang

Перформанс од Аријата на Дива Плавалагуна од филмот ,,Петиот Елемент”

Дива Лагуна е вонземјанин добро позната од филмот Петиот Елемент, таа е една од впечатливите карактери во филмот. Во филмот нејзиниот глас беше

ТЕХНИКА

daunov

Хуманитарна трка за деца со Даунов Синдром

По повод светскиот ден на лицата со Даунов Синдром во организација на Мечувалечки Клуб Ескрим се организира третата по ред Хуманитарна трка за деца со Даунов Синдром во сабота, 18.03.2017, во 11.00 часот во Градски парк, пред Школка.

the-frame-naslovna

Новите Самсунг телевизори претставени во парискиот Лувр

„Lifestyle“ телевизорите QLED и Frame се одликуваат со модерен дизајн, паметни функции и квалитет на слика Самсунг (Samsung) ги претстави новите детали во врска со својата палета премиум QLED и “The Frame” телевизори на настанот организиран по повод

naslovna

16 Супериорни иновации кој секој треба да ги има по дома

Секоја година дизајнерите и иноваторите излегуваат со стотици корисни идеи кој го прават вашиот живот полесен. Ние избравме 16 интересни работи кој само што се појавија, сигурно ќе ви се најдат по дома.

naslovna

Самсунг го претстави робусниот, но елегантен Galaxy XCover 4

Компанијата Самсунг (Samsung) на Светскиот Саем за Мобилна Технологија (MWC – Mobile World Congress) го претстави најновиот Galaxy XCover 4 робусен паметен телефон. Новиот модел има поголем HD екран и потенка рамка, зголемена меморија како и најважните елементи од дизајнот на Galaxy серијата, во