canada goose discount uk canada goose herre barbour jacken sale Barbour Outlet
Project Orpheus Vevo
ruski-romansi

„ВЕЧЕР НА БЕЛКАНТО И РУСКИ РОМАНСИ“

Македонската опера и балет од почетокот на оваа сезона, во реновираните Салон и Фоаје на МОБ, воведува една убава практика. Тоа се настапи на наши […]

прочитај повеќе
14720358_10210746397397193_4501359571426772226_n

Елена Пренџова на слем рецитал во Београд

Вчера, недела, 16.10.2016 год. во клубот „Полет“ во Белград се одржа слем-рецитирање во организација на белградското слем-друштво „Поезин“.

прочитај повеќе
Minimum usage fee is £35 Mandatory Credit: Photo by Cultura/REX Shutterstock (4371059a) MODEL RELEASED, Young couple face to face in park VARIOUS

Дваесет работи кои ги знаат само родените во деведесетите

Носталгични години оставија убави спомени кај сите. Во тоа време имаше повеќе стварно дружење, повеќе физички активности и по веќе време за најблиските.Со заминувањето на […]

прочитај повеќе
tose-proeski-720x340

Сите песни неопеани, текстови не допишани?!

Шеснаесети Октомври. Иако дата што ја означува самата средина на месрцот, за нас дојде крај. Тоа беше крај н животот на Тоше, крај на еден […]

прочитај повеќе
beautiful-girl-lying-on-bed-girl-pensivemood-relaxing-2560x1600-wide-wallpapers-net

Ме учеа едно, а научив друго

Домашното воспитување  е најважо. Мене ме учеа едно, а сфатив сосема друго. Ми велеа да бидам култура и воспитана, јас сфатив да бидам добра но […]

прочитај повеќе
turandot

Џакомо Пучини ТУРАНДОТ

Сите ја знаат “Nessun dorma“,  но дали секој ја знае приказната за „Турандот“!? Последното дело на најпознатиот автор на оперскиот веризам Џакомо Пучини, или една од […]

прочитај повеќе
j

Џими Фалон Tonight Show

Џими и Џон Хам се подсеќаат на периодот од 90-тите кога работеле задно на сапунска опера, каде што директорот на операта имал милениче желка која […]

прочитај повеќе

ВИДЕО

tose-proeski-720x340

Сите песни неопеани, текстови не допишани?!

Шеснаесети Октомври. Иако дата што ја означува самата средина на месрцот, за нас дојде крај. Тоа беше крај н животот на Тоше, крај на еден […]

прочитај повеќе
j

Џими Фалон Tonight Show

Џими и Џон Хам се подсеќаат на периодот од 90-тите кога работеле задно на сапунска опера, каде што директорот на операта имал милениче желка која […]

прочитај повеќе
Flyer-Skopski-leten-ritam-SEPT-1-3-2016

Викенд забави на Градските плоштади

Предстојниот викенд, Градот Скопје нуди одлична забава за своите жители и посетители. Петок (01.09) со почеток во 20 часот се предвидени два настани: На Плоштад […]

прочитај повеќе
12400590_729096350523492_4667106540850003407_n

Јас сум важен ко ти, ти си никој ко јас…

Групата „Милко“ од Скопје оваа година го означува своето јубилејно постоење од 10 години на сцената.Digital Milennium .Artist ве чести со бесплатна прошетка на YoubTube, […]

прочитај повеќе
toksikolozi-768x345

Пушти ги „Токсиколози“ преку DMA Music!

Една од најпопуларните хип-хоп групи на нашево поднебје „Токсиколози“ неодамна го извадија нивниот прв албум, а Digital.Millennium.Artists која се грижи будно да ви ги сервира […]

прочитај повеќе
penelope x

Нов сингл на „Пенелопе икс”

Деновиве музичката група „Пенелопе икс“ го објави својот нов сингл. Станува збор за композицијата „Leaving is Easy“, дело на авторите Џијан Емин, Гоце Стевковски, Гоце […]

прочитај повеќе

ТЕХНИКА

free-electric-bike-generator.jpg.662x0_q70_crop-scale

1час возење на овој велосипед дава 24 часа струја

Изум кој секој ќе посака да го има во својот дом. Велосипед кој со возење од 1 час дава електрична енергија за 24 часа.

прочитај повеќе
paint-covered_hands

Направи сам идеи за детска игра

Драги мајки, повелете неколку идеи за да им направите нови играчки на вашите деца, без да направите голем трошок, а и вие заедно со децата […]

прочитај повеќе
room-decorating-ideas-decor-room-decorating-ideas

Направи сам/а – идеи за во соба

Искористете ги старите предмети и направете си нови декорации кои ќе ви користат. Еве неколку идеи:

прочитај повеќе