Недела на современиот израелски филм

15 декември, 20 часот, во Кино Милениум, Неделата на современиот израелски филм ја отвораме со СВАДБЕНА КУКЛА.

Младата израелска ѕвезда Моран Розенблат игра девојка со блага ментална попреченост која сонува да биде невеста. Заљубена е во синот на сопственикот на фабриката за тоалетна хартија каде што и работи. Најавата за затворање на фабриката ѝ го менува животот и  ја загрозува љубовната приказна.

[

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.