Клеопатра на 31.01.2017 во МОБ

Следна претстава на „Клеопатра“ која нашите посетители ќе можат да ја посетат е закажана 31.01.2017 г. а билетите за нејзе веќе се пуштени во продажба. За „Клеопатра“, специјално компонираната музика е на авторката Нерија Голдберг од Литванија, кореограф е Василиј Медведев од Русија, сценограф/костимограф, Павол Јураш, Словачка, а либретото е на Јана Темиз од Турција. Во главните улоги настапуваат првенците, Александра Мијалкова-Клеопатра, Васил Чичијашвили-Цезар и Бобан Ковачевски- Марко Антоние.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.