Showroom: OffBeatz

Последниот ден од годината го затвораме со уште еден концерт од програмата на Showroom!

Funk, disco, soul мелодии отсвирени од OffBeatz:
Јана Бурческа- вокал, Александар Филиповски- гитара, Димитар Ганчевски- клавијатура, Марко Василевски- бас, Дамјан Даневски- тапани.

Showroom e отворена музичка програма во живо, со содржини креирани од музичарите од македонската џез сцена, која има за цел да го претстави домашниот музички потенцијал преку индивидуална интерпретација на стилови, концепти и артисти.

Резервирајте а 02 609 2650, contact@publicroom.org или прекуhttps://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/showroom-offbeatz-1Uybt

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.