Последните фотографии од познати личности

Принзецата Дијана

Принцезата Дијана од Велс, се гледа како гледа во папараците кој ја следат, сликата е направена 1997-та . Неколку минути подоцна нејзиниот автомобил се превртел сите загинале (Освен нејзиниот телохранител човекот од фотографијата лево)

Пол Волкер

Звездата од брзи и бесни, загина во трагична сообраќајна несреќа  2013-тата. Ова е неговата последна фотографија во која заедно со неговиот пријател.

Џон Ленон

На сликата Ленон се потпишува  на CD Dounle Fantasy албум за Марк Давид Чепмен во 1980-та. Шест часа подоцна Чепмен ќе го застрела Ленон пред сопствената куќа, во периодот кога си оделе со неговат а жена Јоко Оно.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.