Последните фотографии од познати личности

Ејми Вајнхаус

На сликата  Ејми изгледа здрава, сликата е направена во близина на нејзиниот апартман Јули 2011-та.

Неколку дена подоцна е пронајдена мртва, причина за смрта  е Алкохол. Таа почина на 27 години прилично млада.

Робин Вилијамс

Фотографијата е направена на отварање на една Галерија за слики во Сан Франциско, во непосреда близина на неговиот дом. 11-ти Август 2014-та ден подоцна е пронајден мртов  причина за смрта самоубиство. Вилиамс страдал од депресија и анксиозност, кратко после смрта неговата сопруга открила дека Вилиамс имал од Паркинсова болест.

Џим Морисон

Џим Морисон и неговата девојка Памела Коурсон биле на тура низ европа, сликата е направена во Сеинт-Лиу Д’есрент, Франција. Џим утредента бил пронајден мртов од својата девојка, прво било кажано дека починал од срцев удар, но одпосле се дознало дека причина за смрта била предозираност од дрога и алкохол.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.