Последните фотографии од познати личности

Крис Беноа

Крис Беноа познат како професионалец кој учествувал на WWE, ја убил својата жена заедно со 7-годишниот син. Оваа фотографија е напревана после убиството, после три дена пронајден е обесен во сопствениот дом.

Џејмс Гандолфини

Џејмс Гандолфини Џуниор (18 Септември ,1961 – 19 Јуни, 2013) амерички актер и продуцент

Глумеше како мафијаш во позната Италјанско америчка серија Сопранови, по познат како Тони Сопрано.

При одмор во Рим 19 Јуни 2013-та на 51 годишна возраст починал од срцев удар, аутопсијата не пронашла траги од дрога.

Боб Марли

Ова е последната фотографија на Боб Марли, на оваа слика он има само 34кг. Реге легендата боледувал од рак 11 Мај 1981-та.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.