Последните фотографии од познати личности

Тупак Шакур

Оваа фотографија е направена пред да биде затрелани Септември 1996-тата. Тупак починал после 6 дена.

Џоан Риверс

Ова е последната фотографија на Џоан, заедно со нејзин обожавател. Познатата комичарка почина на 81 години, причина за смрта е медицински предизвикана кома. Сликата е направена 4-ти Септември 2014-та.
Биги Смалс
Ова е неговата последна фотографија заедно со П Деди Комбс на Soul Train Music Awards. 9-ти Март е убиен од непознат азилант од кола во Лос Анџелес.

 

 

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.