За љубовта на човекомразецот или за омразата на човекољубецот

Оваа сериозна комедија е поглед во човековата душа на современиците од периодот кога била пишувана во 17 век, но e

Share Button
Повеќе

Beach Run Mavrovo Half Marathon 2018

Beach Run Mavrovo 2018 Датум: 22 јули 2018 Локација: Маврово Време на старт: 10 часот Регистрација: 8:30 – 9:30 Прогласување

Share Button
Повеќе

Стотици пријавени и 30 победници на наградниот предизвик на VIVAX

Заврши еден значаен спортски празник, а со него и наградниот предизвик на VIVAX.

Share Button
Повеќе

Размена на книги и книжевни муабети, vol.11

Kнижевна дружба , заедно со размена на прочитани книги, во организација на Facebook групата „Размена на книги и книжевни муабети

Share Button
Повеќе

Бесплатно предавање: Маркетинг концепти за генерациите X, Y, Z

Таргетирај паметно според спецификите на генерациите! 💡

Share Button
Повеќе

Владо Јаневски // 25 години соло кариера / 05 август, Охрид

ГОЛЕМ КОНЦЕРТ НА ВЛАДО ЈАНЕВСКИ ВО ОХРИД! Големо задоволство ни е да ви објавиме дека легендарниот Владо Јаневски после пауза

Share Button
Повеќе

Мама Миа! Одиме повторно! | Ladies Night во Cineplexx

Ви го најавуваме второто продолжение на еден од најуспешните мјузикли во последната деценија! Бидете подготвени за многу пеење, танцување и

Share Button
Повеќе

Отворена новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“

Новата книжарница на „Литература.мк“ официјално почна со работа во саботата (14 јули) во „Скопје сити мол“ (Skopje City Mall). На

Share Button
Повеќе

Самсунг овозможува попуст за поправка на телефони по истекот на нивната гаранција

Корисниците ќе имаат можност да го заменат екранот на својот премиум уред користејќи попуст од 1.230 до 1.845 денари Скопје,

Share Button
Повеќе