9 Модни трендови кој ќе бидат популарни оваа Пролет/Лето сезона

Секоја Сезона, модните дизајнери прават тренди облека, патики со цевка фустани, бунди со прекумерна големина и тн. Bride Side ѓи собра најдобрите парчиња облека за оваа пролет лето сезона.

10 Познати личности кој личат на главни херои од цртаните

Често ги гледаме познатите личности на ТВ во кината и тн, но понекогаш не успеваме да ги препознаеме во некој познати цртани филмови на Дизни. Затоа направивме една галерија во која што ќе ги забележите сличностите на главните ликови со познатите ѕвезди 🙂

“Секс со душа или водење љубов со тело? Приказна за една вечер или роман за цел живот?

Во најава е второто продолжение на романот “Марла” , и овој пат младата авторка Марија Прличкова ќе ве заскокотка одвнатре. Како што и самата авторка не запрашува” вреди да се

Женска облека со математички дизајн

Погледнете ги парчињата женска облека инспирирани со Математички теми

Минијатури во саксија, Бонсаи

Бонсаи е техника на огдлесување на дрва во саксија, воедно и името Бонсаи потекнува од јапонски збор кој означува ,,посадено во сад”.

Северна убавина, Финската Аурора

Аурора е природен феномен кој се случува само во небото во северната хемисфера. Финска е земјата каде се регисрирани едни од најубавите појави на Аурора.

ЧЕНИНГ ТЕЈТУМ се пофали со својата разголена сопруга

Ченинг Тјетум или познат како Magic Mike утрото после Златните Глобуси на својот Инстаграм профил објави разголена фоторафија од својата сопруга, познатат актерка Џена Деван Тејтум.

Супер херој поза за погомела самодоверба

Социјален психолог од Хардвард, Ејми Кади нуди решение за сите оние што имаат проблем со самодовербата.

%d bloggers like this: