Кајмакоски и Андоновски во посета на Манастирот во Рајчица

На првиот ден од Божикниот пост преку кој православните верници ќе се подготвуваат за достојно да го пречекаат Божик.

Share Button
Повеќе

Tesla Roadster нај брзата и нај добрата кола во светот?!

16-ти Ноември, Илон Маск го презентираше Новиот Roadster

Share Button
Повеќе

25 факти кој ќе ве заплашат и изненадат

“Модерната наука кажува: ,,Сонцето е минато, планетата земја е сегашноста, месечината е иднината”. Блескавата маса потекнуваме, и во смрзната маса

Share Button
Повеќе

Justin Verlander и Kate Upton заксниле на сопствената венчавка Jimmy Fallon

Justin Verlander и Kate Upton се госни на Jummy Fallon, даваат добро објаснување за каснењето на сопствената венчавка.

Share Button
Повеќе

Завчера Елон Маск го претстави Tesla Semi и Roadster v2

Илон Маск на 16-ти овој месец, го претстави новиот долго најавуван камион (Tesla Semi),

Share Button
Повеќе

Поп-пејачката Анита Мицова повторно ги изненади своите фанови

Oвој пат со објавувањето на спотот за песната „На пат кон југ“, композиција што се наоѓа на нејзиниот албум „Ти

Share Button
Повеќе

Горан Наумовски со нова песна

Македонскиот поп пејач Горан Наумовски заедно со Горан Папаз неодамна ја промовираа нивната заедничка најнова песна насловена “Твој засекогаш”

Share Button
Повеќе

FUNK SHUI- НОВИ ЕКСКЛУЗИВЦИ НА АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА!

Драги пријатели, Со огромно задоволство сакаме да ве информираме дека почнуваме соработка со бендот FUNK SHUI. FUNK SHUI е скопски

Share Button
Повеќе

„Време“ на Sarah Mace лета низ македонскиот етер

Првиот албум на Sarah Mace совршено легна на полиците на Југотон. Нејзиниот проект „Floating through space with Sarah Mace“ полета

Share Button
Повеќе