МУАБЕТИМЕ СО ВИКТОРИЈА ДУКОВА-МЛАДА, ТАЛЕНТИРАНА, АМБИЦИОЗНА…

Драги постоечки и потенцијални креативци запознајте ја Викторија Дукова, девојка со смел стил на живеење, млада, талентирана и амбициозна.

Share Button
Повеќе

И JAX JONES НА OHRID CALLING 2018- МОЖНОСТ ЗА БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ!

Со големо задоволство Ви го најавуваме настапот на една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на

Share Button
Повеќе

Џијан Емин настапува во Франција со Националниот оркестар де Лорен и Дерик Меј

Македонскиот музички уметник Џијан Емин, на 24 март ќе настапи во Мец,

Share Button
Повеќе

„Гласот на децата” – подарок од Сара Мејс за роденденот на Поточиња

Сара Мејс заедно со хорот на детскиот фестивал Поточиња во пресрет на јубилејното 15. издание „Поточиња 2018” на публиката и

Share Button
Повеќе

50 ГОДИНИ КАРИЕРА НА ЈОСИПА ЛИСАЦ- ГАЛА КОНЦЕРТ ВО НОВАТА КОНЦЕРТНА САЛА НА МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА!

Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека една од најуникатните музички појави воопшто во регионот на сите времиња, неприкосновената

Share Button
Повеќе

ВРЕМЕ Е ЗА БАЛАШЕВИЌ ВО СКОПЈЕ!

Драги пријатели, Големо задоволство ни е да ви најавиме дека по пауза

Share Button
Повеќе

Златна Бубамара 2018 – За подобар живот

ЗЛАТНА БУБА МАРА НА ПОПУЛАРНОСТА, 21 издание во 21 век ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

Share Button
Повеќе

Епицентар: Викенд Програма

Петок, 09 февруари:

Share Button
Повеќе

Depeche Mode – International Tribute by Sneakers во Скопје

Родени во 1995 година во Италија, SNEAKERS го прераснуваат стереотипот на трибјут бенд – постанувајќи сериозна атракција на Италијанската њу

Share Button
Повеќе