Прв Новогодишен Базар

Честитка ве поканува на Првиот Новогодишен Базар, кој ќе се одржи на 17ти декември (недела) во хотел Континентал, Кристална Сала.

Share Button
Read more

Самсунг ја претстави „ISOCELL“ линијата на сензори за слика на Конгресот на мобилна технологија 2017 во Шангај

Share Button
Read more

Самсунг Електроникс го проширува своето портфолио на паметни Signage дисплеи со оперативен систем Тизен 3.0

Share Button
Read more

Четврти Скопски цветен фестивал

Со особено задоволство ви го најавуваме Четвртиот Скопски цветен фестивал – СЦФ

Share Button
Read more

ХАЕМУС дел од ,,Летниот саем на книга и туризам” во Рамстор Центар

ХАЕМУС – центарот за научно истражување и промоција на културата ве кани на

Share Button
Read more

15-ти Април Куп на Македонија 2017

Куп на Македонија 2017

Share Button
Read more

Скопје травел маркет 2017: Најдобрата дестинација за да се види светот

) Скопје травел маркет 2017, кој свечено се отвори на 6ти и ќе трае до 8ми април

Share Button
Read more

Скоро Парижанка на Саем на книгата

Книгата “Almost Parisian: How To Survive Your Late Twenties

Share Button
Read more

НОВА ИСКРА, Искра и пријателите на Саем на книга 2017

Ве покануваме и годинава да го

Share Button
Read more