Џијан Емин ќе диригира на два концерти во Будимпешта во престижната сала МУПА

Македонскиот истакнат уметник – композитор, диригент и аранжер Џијан Емин, на 4 и 5 јануари ќе настапи како диригент на

Share Button
Read more

„Полноќни огномети“ – новогодишен гала-концерт на Македонската филхармонија

Македонската филхармонија со огромно задоволство го најавува Новогодишниот гала-концерт под наслов „Полноќни огномети“,

Share Button
Read more

„Каде се подароците?“ – симфониски концерт за деца

Утре (сабота) со почеток во 12 часот во големата сала на Македонската филхармонија,

Share Button
Read more

Филхармонија со концерт за музичкиот волшебник Драган Ѓаконовски-Шпато

„Филхармонија за Шпато“ е насловот на концертот на Македонската филхармонија кој ќе се одржи на 21 декември (четврток) во големата

Share Button
Read more

Рецитал на пијанистот Дино Имери во Македонската филхармонија

Во Камерната сала на Македонската филхармонија, на 20 декември (среда)

Share Button
Read more

Рецитал на врвниот виолинист Олег Кондратенко

Во понеделник (18 декември) во Камерната сала на Македонската филхармонија, рецитал ќе одржи македонскиот врвен виолинист Олег Кондратенко. Кондратенко овој

Share Button
Read more

Мултимедијалн концерт на Дарија Андовска и Ана Пандевска

Во петок (15 декември) во камерната сала на Македонската филхармонија во 20 часот,

Share Button
Read more

Baby it’s cold outside

И додека надвор студи, Здружение на џез музичари и слободни уметници,

Share Button
Read more

„Звукот на идната генерација“ – концерт на Македонската филхармонија и студентите по музика

„Звукот на идната генерација“ е насловот на претстојниот концерт на Македонската филхармонија и студентите од Државните факултети за музика,

Share Button
Read more