Ослободување на Скопје (и Водно)

Овој ноември, покрај редовното искачување на Водно посветено на ослободувањето на Скопје, ќе го одбележиме и ослободувањето на Водно од

Share Button
Read more

Поп-пејачката Анита Мицова повторно ги изненади своите фанови

Oвој пат со објавувањето на спотот за песната „На пат кон југ“, композиција што се наоѓа на нејзиниот албум „Ти

Share Button
Read more

Самсунг Добитник на 36 ЦЕС 2018 Награди за Иновации за Извонреден Дизајн и Инженерство

10-ти Ноември, 2017 – Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd), глобален лидер во технологијата, денес објави дека 36 од нивните

Share Button
Read more

VII Poetry Slam Македонија 2017

Седми по ред национален слем-натпревар во Прилеп! Не пропуштајте. 

Share Button
Read more

Alienata во Епицентар

Приказната на Alienata започнува во 2000та кога решава да се посвети на изучување и анализирање на звукот, во сите негови

Share Button
Read more

Книжевна вечер со Миха Мацини

Издавачките куќи „Готен“ од Скопје и „Гога“ од Ново Место, Словенија, ве покануваат на книжевната вечер со словенечкиот писател Миха

Share Button
Read more

Опера и Балет ви претставува: Дамата со Камелии

17-ти Ноември во Опера и Балет ќе се игра познатата опера Дамата со Камелии од Џузепе Верди. Диригент: Бисера Чадловска,

Share Button
Read more

Повеќе од 100 изведувачи и 500 песни се доставени до организаторите на МАРС 2017

Македонскиот радиски фестивал, МАРС, оваа година ќе го прослави својот 10 годишен јубилеј. Традиционално, и оваа година ќе бидат избрани

Share Button
Read more

Upwork дружба Скопје 2017

Повелете во Винил на Upwork дружење и споделување искуства.Овој настан не е официјален и фаундиран од Upwork така што одиме

Share Button
Read more