Баскерфест 2017- Атракции, спектакл, детско катче и пивска градина на плоштад Македонија

Уште 11 дена не делат од почетокот на најпозитивниот македонски фестивал- Баскерфест.

Share Button
Повеќе

Македонските учесници во проектот ФУДБАЛ ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО на средба со Претседателот на Македонскиот Олимписки Комитет

Поддршка од Претседателот на МОК

Share Button
Повеќе

Прво до врв трка

Доколку трчаше на Виз Ер Скопски маратон 2017 / Wizz Air Skopje Marathon 2017

Share Button
Повеќе

Виз Ер Скопскиот маратон го раздвижи срцето на Скопје

Во раните утрински часови на плоштад Македонија во Скопје илјадници

Share Button
Повеќе

Детскиот мини маратон на кејот на Вардар, предвесник на Виз Ер Скопскиот маратон

Денес, на кејот на реката Вардар позади Парк Хотел и Спа

Share Button
Повеќе

Виз Ер Скопски маратон 2017

МК / 13-то издание на најмасовната спортска манифестација

Share Button
Повеќе

Уште 19 дена до Виз Ер Скопски маратон

Остануваат уште 19 дена до најпознатите и најочекуваните настани во Македонија

Share Button
Повеќе

15-ти Април Куп на Македонија 2017

Куп на Македонија 2017

Share Button
Повеќе

1.500 натпреварувачки на Авицена Женска трка го втемелија здравиот начин на живеење

Во организација на Сојуз на Спортови на Скопје,

Share Button
Повеќе