Office 365 за подобра едукација, настава и учење

Во Скопје Мериот Хотел од страна на 10-те финалисти на 365 challenge беа претставени придобивките од Office 365.

Share Button
Повеќе

Предизвик за наставниците кој ќе ја зголеми ефикасноста во образованието

Секој детаљ кој се применува во функционалноста на алатките на Microsoft како Sway, One Note Staff, One Note Classbook, One

Share Button
Повеќе

365 Challenge: Microsoft со предизвик за зголемување на продуктивноста во образованието

Microsoft го оствари следниот чекор кон целосна дигитализација на образовниот систем овозможувајќи

Share Button
Повеќе

Самсунг го претстави новиот Галакси А8(2018) со двојна предна камера, голем “бесконечен“ дисплеј и дополнителни секојдневни функции

Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) денес најави нов модел како надополнување на Галакси А (Galaxy A) серијата на паметни

Share Button
Повеќе

Самсунг и Амазон Прајм Видео први со HDR10+ содржина

Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) и Амазон Прајм Видео (Amazon Prime Video) денес најавија дека целосната Прајм Видео HDR

Share Button
Повеќе

Самсунг започнува со производство на првите 512 Гигабајтни Универзални Флеш Мемории за новата генерација на мобилни уреди

Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.), светски лидер во напредната технологија за меморија, денес соопшти дека започнува со масовно

Share Button
Повеќе

Потребни се WordPress Developers

Bullhost.org бара wordpress developers за стална работа. Кој е заинтересиран слободно нека ни испрати Cv na contact@muabet.mk или кликнете на

Share Button
Повеќе

Завчера Елон Маск го претстави Tesla Semi и Roadster v2

Илон Маск на 16-ти овој месец, го претстави новиот долго најавуван камион (Tesla Semi),

Share Button
Повеќе

Самсунг Добитник на 36 ЦЕС 2018 Награди за Иновации за Извонреден Дизајн и Инженерство

10-ти Ноември, 2017 – Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd), глобален лидер во технологијата, денес објави дека 36 од нивните

Share Button
Повеќе