Мама Миа! Одиме повторно! | Ladies Night во Cineplexx

Ви го најавуваме второто продолжение на еден од најуспешните мјузикли во последната деценија! Бидете подготвени за многу пеење, танцување и

Share Button
Повеќе

А зошто не би можеле?

„А зошто не би можеле?“ е едукативен филмски проект направен од членовите на здружението на Yes Alumni, со помош на

Share Button
Повеќе

Avec l’amour – кино на отворено (повторно!)

Драго ценето летно парк друштво –

Share Button
Повеќе

Проекција на музички документарен филм „Свет без граници“

Проекција на музички документарен филм „Свет без граници“за македонскиот поп-рок состав „Легенда“ .

Share Button
Повеќе

Интервју со Чарли Голдсмит

,,Исцелител’’ нова интригантна документарна серија на ТЛЦ каналот, која го следи животот и работата на исцелителот Чарли Голдсмит, кој воедно

Share Button
Повеќе

Ќе дојдат децата – проекција и дискусија

Gledaj.mk  и Младински културен центар ве покануваат на проекција на филмот „Ќе дојдат децата“ на Ана Јакимска, во продукција на

Share Button
Повеќе

Пролетно издание на филмскиот фестивал Скопје Синема Сити

На 20 и 21 април 2018 г., во Кинотека на Македонија, филмскиот фестивал за музички документарни филмови Skopje Cinema City

Share Button
Повеќе

Филмски проекции „Movies that matter“ во Скопје

Младински образовен форум и Амбасадата на Кралството Холандија ве покануваат на „Movies that matter“, филмски фестивал за документарен филм чија

Share Button
Повеќе