Бакнежот низ историјата

Антрополозите велат дека бакнувањето еволуирало од „душкањето“, кое луѓето со векови го практикувале за да дознаат нешто повеќе едни за други. Во поголемиот дел од човековата историја, сетилото за мирис било поважно од било кое друго сетило во меѓучовечките односи. Со мирисот тие можеле да утврдат расположение, здравје и социјален статус. Бакнувањето, како романтичен израз на чувствата, веројатно е родено во Индија. Во епот Махабхарата, напишана околу илјада години пред Христос, може да се пронајде првиот познат опис на романтичен бакнеж во историјата. Историчарите веруваат дека во тоа време ваков вид на бакнување бил непознат во Европа. Во античка Грција […]

Девојка за сите времиња

Кога се во прашање девојките, момчињата не знаат точно секогаш каква девојка сакаат, но девојката која се подготвени да ја претстават пред своето семејство, пријателите и колегите,  дефинитивно треба да ги има следниве карактеристики: # Девојка со самодоверба Тие сакаат девојка на која и е “удобно во своја кожа“. Сакаат жена која зрачи со енергија и која не се труди постојано да изгледа убаво. # Паметна девојка Вистинските момци никогаш не би влегле во врска со девојка која не сметаат дека е паметна. Мажите сакаат да имаат паметна жена покрај себе. Така таа ќе може да се вклопи во секоја […]

Само еден збор ја чува Вашата врска

Кога бевме деца, не учеа дека кога ќе направиме нешто лошо, треба да кажеме “извинете”. Потоа пораснавме и магичното зборче “извини”, се изгуби некаде низ животот. Што е полошо, ние не ги признаваме ни сопствените  грешки, а не пак да ги простуваме туѓите.

Еротски книги кои ќе ви ја разгорат фантазијата

Дали ви се здодеа да гледате романтични филмови? Или серии? За оваа недела предлог серијал се неворајните, романтични, до некаде еротки книги од Саманта Јанг. Кога ќе ги прочитате ќе посакате пак од поново да ги почнете. Како некој добар филм што сакате повторно да го гледате… Некои овој серијал го споредуваат со  „Педесет нијанси на сиво“, но според мене не се ни блиску. Нема до толку еротски сцени, но затоа жештината помеѓу партнерите е толку добро објаснета што нема да имате потреба да уклучувате греалка додека ги читате книгите. Шест продолженија каде во секоја книга се раскажува за нов […]

ЗОШТО Е ВАЖНО ДА СЕ ИМА РЕДОВЕН СЕКС!?

Сексот има многу добри поени, вклучувајќи ги меѓу другото подобро спиење, намалување на стресот, младечки изглед …

Да – љубовта е едноставна

МАЛИТЕ НЕШТА ГИ ПРАВАТ ГОЛЕМИТЕ ЉУБОВИ! За вистинската љубов не се потребни којзнае какви акробатски подвизи. Најминималното внимание, симболичниот подарок од срце, прегратката полна топлина, или грижата да не настине саканиот се доволни за  вистинските љубови. Овие цртежи најубаво ќе ви го доловат тоа скапоцено совршенство.

Секс наместо склекови, нема да ви се верува со кои секс пози најлесно се согоруваат калориите

Општо е познато дека сексот може сериозно да ви ги стопи калориите, доколку правилно го практикувате. 🙂 Направивме листа на некои од најдобрите секс пози кои ќе ви помогнат да ги „стегнете“ мускулите. Девојката одозгора Оваа поза, позната и како „каубојка“ е супер вежба за листовите на нозете и бутините. Исто така ова е добра вежба за стомачните и карличните мускули. Поза „Делфин“ Тој клекнат пред неа, а таа легната со главата и рамениците на креветот, додека пак задникот и е подигнат а нозете и се обвиткани околу неговата половина. Оваа аеробик-вежба ќе ви помогне да го зацврстите задникот и […]

%d bloggers like this: