„ДУХ“ – Скопско лето

Автор: Дејан Дуковски Режисер: Срѓан Јаниќијевиќ

Share Button
Повеќе

ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ ОД ГОЛА МЕСЕЧИНА 2018

Меѓународното жири на 5. Интернационален фестивал на комедијата „Гола месечина“ 2018, што се одржа од 18 до 24 јуни, во

Share Button
Повеќе

Малиот Принц – Детска претстава со сенки

Изведбите од 18.30ч. и 20.00ч. Се РАСПРОДАДЕНИ. 

Share Button
Повеќе

Театар комедија ве кани на ,, Гола Месечина”

Меѓународен театарски фестивал на комедијата „Гола месечина“ кој започнува утре 18.06.2018 и трае до 24.06.2018 за повеќе информации на официјалната

Share Button
Повеќе

Крал Рикард III

22.06 (петок) Претстава Крал Рикард III – Вилијам Шекспир Со театарот Гавела од Загреб. Режија: Александар Поповски „Гавела“ ја крена

Share Button
Повеќе

„Никој никогаш не ме праша“

„Никој никогаш не ме праша“ – Прва изведба

Share Button
Повеќе

Магдалена Ризова 25 години како професионален актер

Денеска (14 април, сабота) Театар Комедија свечено ќе ѝ посака добредојде на Магдалена Ризова

Share Button
Повеќе

Биографија на ВЕРЕВЕРЕ-ЛАЈКИНГ ГНЕПО

Биографија   ВЕРЕВЕРЕ-ЛАЈКИНГ ГНЕПО е родена на 1 мај 1950 год во Бонде, Камерун. Живеела на Брегот на Слоновата коска

Share Button
Повеќе

ВЕРЕВЕРЕ ЛАЈКИНГ, Брегот на слоновата коска (Африка)

Еден ден Човекот реши да си постави прашања себеси пред огледало (публика)

Share Button
Повеќе