ЈАВЕН ПОВИК за поддршка и промоција на предлог проекти за реализација на Програмата за развој на креативните индустрии

Програмата за развој на креативните индустрии „7.СКОПЈЕ КРЕАТИВА 2018” треба да обезбеди промоција на вредности, производи и услуги од

Share Button
Повеќе

„ЈОIE DE VIVRE“ – Изложба на Калина Брајковска во четврток во МКЦ

На 22.02.2018 (четврток) во рамки на Младинскиот Културен Центар (МКЦ) во Скопје, со почеток во 19:00 часот, ќе биде отворена

Share Button
Повеќе

Мултимедијална танго вечер: изложба, проекција, милонга!

Почитувани вљубеници во уметноста,

Share Button
Повеќе

Најновата двојазична збирка на Vladimir Martinovski

Најновата двојазична збирка на Vladimir Martinovski, „Сонувани и будни бесни/Dream and awaken poems“ веќе е достапна во книжарниците низ Скопје. Едно

Share Button
Повеќе

The Bridal Fashion Night

По шестти пат на 6 февруари, 2018 во „Скопје Мериот Xотел“ идните невести ќе го одбираат совршениот

Share Button
Повеќе

“Гуш и Бац” Јазикот На Ерато

Драги пријатели, Ве поканувам да бидете дел од еден убав и интересен хуманитарен настан.

Share Button
Повеќе

На секој му треба топлина – Стопли Срце

Ајде да помогнеме! Идат зисмки денови и има луѓе на кои можеме да им помогнеме!

Share Button
Повеќе

Скопје, кандидат за „Европска престолнина на култура“

Младинскиот културен центар е дом на на промотивниот проект „Европска престолнина на културата“ кој од 26 јули

Share Button
Повеќе

Стенд ап вечер за смеа на улица

Летната манифестација „Скопски летен ритам“ на седми (7) јули на плоштадот на ВМРО,

Share Button
Повеќе