Концерти на „Пандеиро“ и дуо Бојкоски

Летната манифестација „Скопски летен ритам“ на 17 август (четврток) на плоштадот Мајка Тереза, во 20:30 часот го организира концертот на групата

Читај повеке

Уште само 5 дена до завршувањето на огласот за улични музичари и артисти за Скопје

Под покровителство на Град Скопје во склоп на проектот „Улични музичари и артисти 2017“ ЈУ Конгресен Центар „Александар Македонски“ објавува

Читај повеке

Скопје добива европска новогодишна содржина

Божиќниот базар “Подари Среќа” ќе ја врати магијата и традицијата на купување новогодишни подароци на Улица Македонија

Читај повеке

Викенд забави на Градските плоштади

Предстојниот викенд, Градот Скопје нуди одлична забава за своите жители и посетители. Петок (01.09) со почеток во 20 часот се

Читај повеке