TEENAGE RIOT КОНЦЕРТ ВО ХУМАНИТАРЕН ПОХОД!

Задоволство ни е да ве информираме дека група на ученици од Меѓународното училиште „НОВА“ ќе организираат хуманитарен концерт насловен „TEENAGE RIOT“, за помош на

Жетва на највисоки награди за маестро Татарчевски и Женскиот хор при МКЦ во Вроцлав, Полска

Женскиот младински хор при МКЦ, под диригентство на маестро Сашо Татарчевски, оствари извонреден резултат на шестиот меѓународен фестивал и хорски натпревар за духовна музика “Vratislavia Sacra”,

DMA Music ви најавува!

DMA Music и Станица 26 гордо ви ги претставуваат Project: Orpheus! На наше огромно задоволство ве покануваме на вечерен концерт на Project Orpheus – „Live at Станица 26, Skopje“,каде во една пријатна и пролетна вечерна атмосфера, таму ќе имаме прилика да нурнеме во приказните кои овој бенд виртуозно и неуморно умее да ни ги илустрира. Концертот ќе биде одржан на 21.04.2016 | 21:30ч | во Станица 26, Скопје. Билетите ќе бидат пуштени во претпродажба од понеделник (11.04.2016), во продажните мрежи на: http://www.mktickets.mk/ https://www.karti.com.mk/ Сите билети се по цена од 150 MKD (2,43 EUR)

Гала концерт „За дамата… Гала вечер со кавалерите на МОБ“.

По повод светскиот ден на Жената, во вторник, на 8 Март, со почеток во 20 часот, Македонската опера и балет приредува концерт

Вечерва Нокаут во СЦ ,,Борис Трајковски”

На 24 декември, во арена Борис Трајковски ќе го одржат најголемиот концерт досега. Тоа е една од причините заради кои со нетрпение го очекуваат тој ден. Голем е предизвикот, а голема е и желбата повторно да ве видиме онакви какви што само вие знаете да бидете. Ве очекуваат… БИЛЕТИ ВО ПРОДАЖНАТА МРЕЖА НА MKTICKETS.MK: Продажните салони на ONE во: Скопје (Ramstore, ТЦ Бисер, ГТЦ, ВЕРО Центар, Skopje City Mall) Куманово, Тетово,Гостивар, Битола 01, Охрид, Струга, Неготино, Кавадарци, Прилеп, Штип, Велес, Кочани, Струмица, Гевгелија. Југотон ГТЦ 1 кат Универзална Сала – Скопје Тобако – МПМ ПРЕС Тобако Гоги – Драчево Тобако […]

Концерт на КУД “Васил Хаџиманов“ Кавадарци

Во понеделник, на 21 декември 2015, со почеток од 18 часот, во Салата на Домот на културата “Иван Мазов – Климе“ ќе се одржи целовечерен концерт на КУД “Васил Хаџиманов“ од Кавадарци. Нивни гости на концертот ќе бидат: Пеачката група “Ацо Караманов“ од Радовиш, Фолклорниот ансамбл “Тиквеш“ од Кавадарци, и солистите Пере Пењушков и Блаже Богев. Влезот е слободен.

Концерт на „ЉУБОЈНА“

„Горила продукција“ во склоп на „Таксират“ го најува најголемиот концерт од своето постоење на познатата македонска група „Љубојна“. Многу од познатите музичари ќе гостуваат на сцената: