Театарска претстава „Понуда за Брак“ од А. Чехов

Едночинката „Понуда за брак“ од Антон Павлович Чехов е тетарска престава со која ќе настапат членовите

Деца од Македонија ќе учествуваат на театарски фестивал во Љубљана

Театарска група на Словенечки центар – Скопје на 7 април 2017

17.01.2017 Брачна игра

„БРАЧНА ИГРА“ МИРИСА НА НЕШТО ЕПТЕН ЛИЧНО Брачна меланхолија!? Здодевност!? Баруштина!? Очај!? Здодевност!? 50 години!? Хистерија како гром од ведро небо!?

[Театарска претстава] Ненаучена лекција – Кунстверкштат

Групата Кунстверкштат во рамките на Медиа/Арт клубот Скопје на Младински образовен форум ќе ја изведе театарската претстава „Ненаучена лекција“, во сабота (26ти декември) во Центарот за балканска соработка ЛОЈА, Тетово, со почеток во 18 часот. Кунстверкштат е група на млади ентузијасти и љубители на театарот. Започна како идеја на двајца, а прерасна во друштво без граници на креативност, посветеност и младинска критична мисла. Групата започна со работа во февруари 2014 како интерактивна работилница за перформанс и до сега има настапувано на повеќе настани како „Кој се плаши од молкот лош?“, конференцијата за друштвени медиуми и активизам „Engage”, Skopje Creative Hub, […]

ВРЕМЕ НА ЗАБАВА

Театарската трупа ГНЕВ утре од 22:00 часот во МКЦ ќе ја одигра првата реприза на претставата ВРЕМЕ НА ЗАБАВА, работена според четири едночинки на Харолд Пинтер.

Свечено затворање на јубилејното 55-то издание на фестивалот Охридско Лето

На 20 август, со почеток од 21:00 часот, во Долни Сарај (Охрид), Театрска претстава „Фигурае Венерис Хисториае“

ПРЕМИЕРА НА ПРЕТСТАВАТА “СТОЛОВИ” НА ЕЖЕН ЈОНЕСКУ

На 28 јули (вторник), во 20:00 часот, Македонски  народен театар, премиерно ќе ја изведе театарската претстава

БИТ ФЕСТ 2015

Екслузивно! Бит фест Ви ја претставува гостувачката претстава „Нашиот клас“ од Израел. Недела 19 ти Јули 20.00ч – Народен театар Битола. Влез слободен!

%d bloggers like this: