„Каде се подароците?“ – симфониски концерт за деца

Утре (сабота) со почеток во 12 часот во големата сала на Македонската филхармонија,

Share Button
Read more

Рецитал на пијанистот Дино Имери во Македонската филхармонија

Во Камерната сала на Македонската филхармонија, на 20 декември (среда)

Share Button
Read more

Среќен ти роденден Македонска филхармонија – симфониски концерт и изложба

Македонската филхармонија со гордост ја најавува прославата на својот 73 роденден.

Share Button
Read more

„Шубертова вечер“ со Марија Ѓошевска

Во понеделник (20 ноември) со почеток во 20 часот, во малата сала на Македонската филхармонија,

Share Button
Read more

Македонската филхармонија и Елена Мисиркова на гостување во Виена

Гудачкиот оркестар на Македонската филхармонија, на 9 декември гостува во Виена, Австрија, каде што ќе одржи концерт посветен на македонското

Share Button
Read more

КАМЕРНИОТ ОРКЕСТАР НА МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА НАСТАПИ ВО ЊУЈОРК

Камерниот оркестар на Македонската филхармонија вчеравечер имаше успешен настап во салата “Меркин” во Кауфман центарот во Њујорк.

Share Button
Read more

Маратон Брамс

Со концертот под наслов „Маратон Брамс“, на 1 октомври (четврток) во Домот на АРМ со почеток во 20 часот, ќе

Share Button
Read more