Gogol Bordello во МКЦ • Таксират20

#ТАКСИРАТ20 ви ги претставува Gogol Bordello во Скопје!

Share Button
Повеќе

Illa J (Detroit, USA/live act) at MKC

Funky Fresh & Младински Културен Центар ви го претставуваат Illa J(Detroit, USA/live act)

Share Button
Повеќе

ЛУЗЕР ФЕСТ 2017

9.12.2017 || МКЦ, Скопје || Билети: 100 денари.

Share Button
Повеќе

5-ти Интернационален детски фестивал на театар на сенки  ♥ ~ СОНОТ НА ОБЛАЧЕТО ~ ♥

19-ТИ НОЕМВРИ – НЕДЕЛА 14:00ч. Работилница под водство на ТЕАТАР СЕНКИ И ОБЛАЦИ и Доротеј Нешовски* (Детски креативен центар МКЦ)

Share Button
Повеќе

МАЖИ vs. ЖЕНИ Готвачки натпревар во МКЦ

Драги почитувачи на ликот и делото на Стево Карапанџа,

Share Button
Повеќе

Денес се е џез

Деветчасовен целодневен џез хепенинг под отворено небо.

Share Button
Повеќе

Концерт на June & Ana Curcin

Со задоволство ви го најавуваме заедничкиот концерт на скопската петорка JUNE и белградската кантавтока Ана Ќурчин. Воедно ова ќе биде

Share Button
Повеќе