Божиќен маркет во Скопје ( 23.12- 14.01)

За првпат во Скопје Божиќен маркет по теркот на големите светски метрополи. Од среда ( 23.12) па се до Стара Нова Година (14.01), ќе имаме можност да уживаме во божиќната бајка на градскиот плоштад Македонија во центарот на Скопје. Ве очекува голема понуда на греено вино, топли чаеви со рум,кафе, колачиња, греена ракија, колбасици на германски начин, чоколади, пецива, млечни производи и мезиња. Секојдневна програма со божиќни и новогодишни песни, престава со Дедо Мраз за најмладите, шоу со огномет и жонглери, како и свирки со македонски музички артисти. 17:30- 19:30 Анимирање со Дедо Мраз 20:30 Fire show и огномет. 19:30- […]

%d bloggers like this: