Стенд Ап Улици На Скопје 7 Јули Плоштад Вмро Скопје

Урнебесна вечер со едни од најдобрите стенд ап комичари на Балканот, Пеѓа Бајовиќ, Срџан Олман

Соопштение за печат по повод информирање на јавност за тек на проектот City Tree

Се обраќаме до јавноста во врска со проектот City Tree во Македонија, во рамки на кој се планира поставување на две инсталации за прочистување на воздухот во Скопје и Тетово.

Скопје – Град во полн летен ритам

Летните месеци се зад нас, а Градот сѐ уште пулсира со истата енергија и топлина симболична за летниот месеци. Оддржувајќи ја забавата и духот во Градот продолжуваме со организираните свирки, настапи и ора на централните плоштади во Скопје, Македонија, ВМРО, Мајка Тереза (МОБ) и Богородица.

Норвешки музички оркестар викендов во Скопје

Викендов на цетралниот плоштад  „Македонија“ ќе се оддржи интересен несекојдневен настан за жителите и посетителите на градот. Во сабота со почеток во 11 часот ќе настапи Норвешкиот музички оркестар Sykehousorkester Tonsberg.

Божиќен маркет во Скопје ( 23.12- 14.01)

За првпат во Скопје Божиќен маркет по теркот на големите светски метрополи. Од среда ( 23.12) па се до Стара Нова Година (14.01), ќе имаме можност да уживаме во божиќната бајка на градскиот плоштад Македонија во центарот на Скопје. Ве очекува голема понуда на греено вино, топли чаеви со рум,кафе, колачиња, греена ракија, колбасици на германски начин, чоколади, пецива, млечни производи и мезиња. Секојдневна програма со божиќни и новогодишни песни, престава со Дедо Мраз за најмладите, шоу со огномет и жонглери, како и свирки со македонски музички артисти. 17:30- 19:30 Анимирање со Дедо Мраз 20:30 Fire show и огномет. 19:30- […]

%d bloggers like this: